Ko govorimo o laserskem razrezu cevi, ne moremo mimo tehnologije fiber. Gre namreč za vrhunec laserskega razreza na tem področju, ki ga odlikuje več pomembnih prednosti. Med glavne lahko uvrstimo naslednje:
- izredno natančno upravljanje,
- nižji obratovalni stroški,
- hitrost laserskega razreza cevi.
Ker se fiber tehnologija ponaša z izjemno hitrostjo in natančnostjo, je zelo primerna za uporabo v industriji, ki ima potrebo po velikoserijskih produktih. Sem vsekakor spada denimo avtomobilska industrija. Pri laserskem razrezu cevi s fiber tehnologijo se za odlično izkaže naprava Lasertube LT5, ki slovi po visoki hitrosti, fleksibilnosti in natančnosti.
Naprava Lasertube LT5 je enostavna za uporabo in upravljanje, poleg tega je izjemno robustna, zasnovana za visoko proizvodnjo in manj pogoste menjave izdelkov. Ob prej omenjenih prednostih je potrebno dodati še, da naprava omogoča visoke zmogljivosti pri obdelavi materialov s tankimi stenami. V primerjavi s CO2 napravami se z Lasertube LT5 hitrost proizvodnje celo podvoji.
Tovrstni laser na potrebuje prilagoditev ali zamenjave sestavnih delov. Kakovost takšnega laserskega žarka je ves čas stabilna in konsistentna. Še ena prednost – naprava je pripravljena takoj po vklopu, saj ne potrebuje predhodnega segrevanja.
Rezanje bakra in medenine pri tehnologiji s CO2 ne pride v poštev, kar pa je seveda mogoče s tehnologijo fiber, ki jo uporablja tudi Lasertube LT5. Obdelava tovrstnih materialov, celo zapletenih oblik, je samoumevna in enostavna.
Z napravo LT5 boste še lažje optimizirali delovne površine, saj je manjša od konkurenčnih in ponuja več manevrskega dostopa. V ta namen ima vgrajena dvojna drsna vratca, kar operaterju omogoča lažji dostop do proizvodne linije v primeru nalaganja posameznih izdelkov ali drugih sprememb.
Lasertube LT5 v podjetju Kovinc d.o.o.
V Sloveniji napravo Lasertube LT5 za laserski razrez cevi uporablja priznano slovensko podjetje Kovinc d.o.o., ki se že od leta 1979 ukvarja z obdelavo kovin. Z investicijo v sodobno lasersko napravo je podjetje močno povečalo svoje proizvodne kapacitete, pohitrilo proces izdelave ter zmanjšalo obratovalne stroške.
Čas izdelave je krajši tudi zato, ker avtomatski zalogovnik cevi pripravlja že med samim rezanjem. Dobro znano pa je, da ima krajši čas izdelave za posledico nižje stroške, kar je ključno, ko je govora o konkurenčnosti na trgu. Naprava v teku proizvodnje z gravirnim strojem označuje izdelke, kar pomeni, da je je vsaka serija natančno označena.
Z Lasertube LT5 v podjetju Kovinc d.o.o. obdelujejo cevi in profile iz različnih vrst materialov:
- železo,
- jeklo,
- aluminij,
- baker,
- medenina,
- barvane kovine.
Sesalna sonda ali »žlica« ohranja notranjo površino cevi pri rezanju čisto. Tako imenovana žlica se samodejno prilagaja premeru cevi, lovi odpaden material in odsesa delce, ki bi se lahko prijeli notranjosti cevi. Na ta način notranja stran reza ostane popolnoma čista.
Tudi zvarni šiv ni težava. Detektor zvarnih šivov se lahko uporabi z optičnim senzorjem zaznavanja položaja varilnega šiva cevi pred rezanjem. Ko je šiv lociran, ga lahko po potrebi poljubno usmerimo.
Lasertube LT5 je vsekakor priročen način za laserski razrez cevi s premerom do 120 mm. LT5 je izredno kompakten stroj iz družine Lasertube, zasnovan za kontinuirano izdelavo cevi majhnega premera in tanko-stenskih cevi.
Podatki o napravi:
- premer reza: do ∅ 120 mm
- teža obdelovanca: do 13,5 kg / m
- dolžina nalaganja: 6,5 m (21 ‘) ali 8,5 (27’)
- dolžina raztovarjanja: 3,5 ali 4,5 ali 6,5 m
- vir laserskega vlakna: 1 ali 2 kW
- materiali za rezanje: blago jeklo, nerjavno jeklo, aluminij, baker, medenina
Če se zanimate za laserski razrez cevi s fiber tehnologijo, vam vsekakor priporočamo, da se obrnete na podjetje Kovinc d.o.o.